Poznaj Factornet - darmową aplikację dla Klientów PKO Faktoring
Więcej
2020-07-06

 

PKO Faktoring należący do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego - największego banku na polskim rynku, podpisał kolejną Umowę Faktoringową ze Spółką Ekstraklasa. Dzięki umowie z PKO Faktoring, Ekstraklasa S.A. otrzyma wcześniej środki finansowe zagwarantowane w umowie sponsoringowej podpisanej ze sponsorem tytularnym, co wpłynie na poprawę płynności finansowej klubów grających w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

- Naszym celem jako PKO Banku Polskiego jest stały, systematyczny rozwój klubów Ekstraklasy. A nie ma szans na zyskanie odpowiedniej dynamiki bez płynności i stabilizacji finansowej. Dlatego właśnie podpisaliśmy kolejną umowę dotyczącą faktoringu. Mając za sobą doświadczenia związane z pandemią koronawirusa, tym bardziej przekonaliśmy się, jak taka współpraca jest potrzebna. Podpisanie umowy przyspieszy wypłatę zobowiązań sponsorskich, co znacząco wpłynie na poprawę płynności finansowej klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. - mówi Mariusz Chłopik, dyrektor Ekstraklasy i Gamingu w PKO Banku Polskim.

- Ekstraklasa S.A. jest dziś gwarantem stabilizacji, zarówno organizacyjnej jak i finansowej polskich rozgrywek ligowych. Mając to na uwadze PKO Faktoring chce wzmacniać tą stabilizację i dodatkowo finansować takie obszary, które bezpośrednio przekładają się na poprawę płynności Klubów, szczególnie w takich czasach, z jakimi mamy do czynienia aktualnie. Umowa faktoringowa, jaką właśnie podpisaliśmy, ma na celu przyspieszenie i sfinansowanie przepływów pomiędzy Ekstraklasą a Klubami wynikających z kontraktów sponsorskich. – mówi Sergiusz Kulka, Członek Zarządu nadzorujący Pion Komercyjny w PKO Faktoring S.A.

PKO Bank Polski został sponsorem rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2018/2019, a od sezonu 2019/2020 jest sponsorem tytularnym rozgrywek. Od początku w sposób organiczny łączy wsparcie polskiego futbolu z promocją własnych produktów.

- Współpraca Ekstraklasy S.A. z PKO Bankiem Polskim jest oparta na wielu płaszczyznach. Wartość naszego partnera potwierdziła się szczególnie w ostatnim okresie pandemii koronawirusa, gdy sponsorska stabilność była bardzo ważnym elementem psychologicznym dla całego środowiska piłkarskiego. Zawieszenie rozgrywek w całej Europie znacząco dotknęło także naszą ligę i uczestniczące w niej kluby. Jednak dzięki szybkim i kompleksowym działaniom prowadzonym w ramach sztabu kryzysowego bardzo dobrze poradziliśmy sobie w tej skomplikowanej i zaskakującej sytuacji. Obecną umową chcemy zapewnić szersze możliwości klubom PKO Bank Polski Ekstraklasy, tak aby mogły się koncentrować przede wszystkim na rozwoju sportowym – mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A. 

PKO Faktoring buduje pozycję rynkową, oferując usługi faktoringowe tworzone w oparciu o indywidualne potrzeby klientów. Najwyższy poziom obsługi zapewnia wysoko wykwalifikowany zespół pracowników z wieloletnim doświadczeniem w zakresie faktoringu i bankowości. Przynależność do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego gwarantuje Spółce dostęp do kapitału, bezpieczeństwo finansowe i stabilność działania. Ponadto PKO Faktoring należy do Polskiego Związku Faktorów - organizacji zrzeszającej największe firmy faktoringowe w Polsce.

Od początków współpraca PKO Banku Polskiego z Ekstraklasą S.A. dokonuje się przez skuteczne łączenie doświadczeń i możliwości największego banku z potrzebami najlepszych klubów w najpopularniejszych rozgrywkach sportowych w kraju.

PKO Bank Polski stworzył Program Partnerski dla ekstraklasowych klubów, dzięki któremu razem we współpracy z kibicami drużyny, będą mogły pozyskać w ciągu kilku lat znaczące środki, które szacowane są na kilkadziesiąt milionów złotych. PKO Bank Polski jako sponsor strategiczny daje narzędzia, pokazuje know-how i prezentuje możliwości generowania zysku, co powinno aktywizować kluby do dbania o wielopłaszczyznową reklamę programu, by został wykorzystany w stu procentach.