2024-04-18

PKO Faktoring z tytułem Faktor Roku 2023

PKO Faktoring został wyróżniony tytułem „Faktor Roku 2023” przez magazyn Home&Market. W kwietniowym wydaniu miesięcznika zaprezentowano najważniejsze i najlepiej rozwijające się firmy faktoringowe w Polsce.

Co sprawiło, że spółka znalazła się w gronie laureatów? PKO Faktoring, jako pierwszy bankowy faktor w kraju, przeniósł się w stu procentach do chmury. Daje mu to nie tylko przewagę konkurencyjną, ale pozwala tworzyć innowacyjne – w tym oparte o sztuczną inteligencję – rozwiązania dla klientów.

Misją PKO Faktoring jest nowoczesne wsparcie biznesu inspirowane potrzebami przedsiębiorców. Wyróżnienie potwierdza, że firma wsłuchuje się w ich głos, a także ciągle rozwija i doskonali oferowane produkty. To też dowód na wkład spółki w rozwój rynku faktoringowego w Polsce.

Wyróżnienie to potwierdza, że ciężka praca i zaangażowanie całego zespołu PKO Faktoring w dostarczanie najwyższej jakości usług przynoszą efekty. Stanowi powód do dumy, ale jest też zachętą do dalszego rozwijania i udoskonalania naszej oferty – mówi Prezes Zarządu PKO Faktoring, Piotr Mierzejewski.

Tytuł „Faktor Roku 2023” to dodatkowa motywacja, by spółka dalej realizowała swoją misję, osiągała jeszcze lepsze wyniki i wspierała przedsiębiorstwa w ich codziennym funkcjonowaniu.

PKO Faktoring jest jednym z największych faktorów w Polsce. Rocznie obsługuje ponad 1,2 mln faktur o łącznej wartości 31 mld zł. Posiada 3,3 tys. klientów. Na rynku finansowym działa od 15 lat. Świadczy usługi faktoringowe na najwyższym poziomie. Ma ofertę skierowaną do wszystkich segmentów: małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także szeroki wachlarz produktów – od finansowania faktur przez faktoring klasyczny po program finansowania dostawców.